Chcesz przesyłać strumieniowo, zarabiać na swoich treściach i budować własną bazę fanów? Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest to, która platforma jest dla ciebie najlepsza do przesyłania strumieniowego.
Oczywiście Najpopularniejszymi obecnie usługami przesyłania strumieniowego są YouTube i Twitch. To na tych stronach najsłynniejsi gracze, eksperci, budują swoje kariery streamingowe, promują firmy online i offline.
Stosunkowo nową usługą przesyłania strumieniowego, w której można prowadzić transmisje na żywo na różne tematy, jest Kick. Wielu niepopularnych streamerów rozpoczyna swoją podróż z tą witryną. Chodzi o to, że nowa platforma ma stosunkowo niski poziom konkurencji w wielu niszach. Ponadto strona zapewnia doskonałą okazję do zarabiania na treściach.
Mimo to wielu graczy wciąż wątpi, czy warto zarejestrować się na stronie i czy warto streamować na Kick? Początkujący nie wiedzą, jak przesyłać strumieniowo na Kick i czy strona ma perspektywy?
Powód popularności Kicka
Kick to stosunkowo nowa platforma streamingowa, która została uruchomiona pod koniec 2022 roku. Jego interfejs wizualnie przypomina Twitcha, ale funkcjonalność i algorytmy platformy są zasadniczo różne. Głównymi cechami wyróżniającymi Kick są bardziej lojalny umiar, korzystne warunki monetyzacji dla streamerów.
Twitch płaci autorom tylko 50% dochodów z transmisji. Deweloperzy Kick dokonali prawdziwej rewolucji i płacą blogerom aż 95% dochodów. To bardzo kusząca oferta zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych blogerów, którym udało się już osiągnąć wyżyny na innych platformach.
Eksperci twierdzą, że Kick ma dobre perspektywy wzrostu. Jednak popularna i promowana usługa Twitch raczej nie wyprze jej z najwyższych pozycji w najbliższej przyszłości. Dziś stronę aktywnie odwiedzają głównie młodzi ambitni streamerzy, którzy szukają większej swobody i możliwości realizacji własnego potencjału twórczego.
Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że oddzielna kategoria hazardu jest dozwolona i działa na Kick. Podczas gdy inne usługi zabraniają takich treści, Kick umożliwia autorom nadawanie hazardu, ale z funkcją weryfikacji wieku użytkownika.
Ogólnie rzecz biorąc, strona łączy swobodę treści i najwyższy możliwy poziom monetyzacji.
Na tym etapie pod względem funkcjonalności i wielu parametrów nowa usługa ustępuje popularnemu Twitchowi. Wielu użytkowników streamingu nadal nie rozumie, czy warto streamować na Kick i czy warto przejść na nową platformę. Niektórzy użytkownicy krytykują twórców witryny za to, że atmosfera na platformie jest dość „toksyczna” ze względu na bardzo lojalną moderację. Jednocześnie znacznie łatwiej jest zarabiać na projekcie na Kick niż na Twitchu. Mimo to przyszłość nowego projektu pozostaje dość niejasna, ponieważ wielu autorów nadal nie może zdecydować, na której stronie powinni krok po kroku aktywnie promować.
Regulamin i regulamin serwisu
Kick to usługa przesyłania strumieniowego wideo, bardzo podobna do Twitcha i YouTube Live. Podobnie jak w innych witrynach, każdy użytkownik może zarejestrować się i nadawać tutaj. Użytkownicy mogą nie tylko przesyłać strumieniowo, oglądać treści innych autorów, ale także wchodzić ze sobą w interakcje za pośrednictwem czatu i korzystać z innych funkcji.
Platforma ma własne zasady, warunki i ograniczenia użytkowania. Tak więc, zgodnie z warunkami twórców, użytkownik kopnięcia musi mieć co najmniej 13 lat. W przypadku krajów UE wiek ten jest wyższy-od 16 lat. Osoby poniżej 18 roku życia muszą uzyskać zgodę rodziców na korzystanie z platformy.
Nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących przesyłania strumieniowego. Jednocześnie przepisy wspólnotowe stanowią, że nieletni nie mogą uczestniczyć w streamingu. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą nadawać online bez obecności rodziców.
Jeśli dana osoba zobaczy treści naruszające zasady platformy, powinna natychmiast powiadomić Administrację witryny. Użytkownik może wysłać skargę dotyczącą określonej treści, autora, kanału, innych użytkowników na czacie.
Zalety platformy Kick
Spójrzmy na zalety platformy punkt po punkcie:
1. Treści w języku angielskim. Cała platforma, podobnie jak Twitch, jest skierowana na rynek amerykański i dominuje tutaj anglojęzyczna publiczność i możemy śmiało powiedzieć, że GEO Tier-1 można tu podjąć pracę.
2. Globalny system rekomendacji. Dzięki temu systemowi streamer może dostać się na stronę główną serwisu nie tylko w swoim GEO, ale także w innych krajach.
3. Projekt profilu. Platforma zapewnia możliwość dostosowania profilu.
4. Lojalny program partnerski. Partnerem platformy może zostać każdy, kto ma 75 widzów i łącznie 300 komentarzy w ramach transmisji w ciągu ostatnich 30 dni.
5. Wsparcie dla programistów. Platforma zapewnia klucze API i materiały dla programistów, a także szczegółowe instrukcje, jak z nich korzystać.
Jeśli planujesz promocję w Kick, zwróć uwagę na płatną usługę promocji SMM top4SMM. Dowiedz się więcej o wysokiej jakości usługach promocyjnych. Możesz szybko promować dowolny kanał, zamawiać subskrybentów, wyświetlenia, aktywność w strumieniach. Mimo że Kick wciąż jest w fazie testów beta, ma ogromny potencjał rozwojowy. Im szybciej zaczniesz opanowywać tę platformę, tym większe masz szanse na sukces.