Tani telefon kapitalizm działa tanie mieszkania zapaść w gospodarce reakcja

Tani telefon kapitalizm działa tanie mieszkania zapaść w gospodarce reakcja

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj • nie bądź onucą ani ruskim propagandystą • nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 7 komentarzy

  1. Z okazji dnia Białej Laski (przepraszam Czarne Laski, ale nie wiem, kiedy mają swój dzień) oto daję Ci zupełnie za darmo Biznesplan: załóz firmę, która będzie produkować Tanie Mieszkania w ilościach hurtowych. Biorąc pod uwagę potencjalny popyt na taki produkt wydaje się, że nie sposób na tym nie zarobić. Zostaniesz Miliarderem niczym elonmask, a przy okazji uszczęśliwisz Ludzkość. Nie trzeba dziękować :)

    1. Przecież gadasz do prawaka, oni co najwyżej to potrafią krzyczeć o większy socjal na bombelka i darmowe mieszkania bo się należy w końcu wychowują przyszłych beneficjentów socjalu. xDDDDD

  2. Kapitalizm działa, kiedy na nim korzystasz. Jeśli przestajesz korzystać, albo zaczynasz tracić to: „Państwo powinno coś z tym zrobić!” Taką postawę wyrażają nie tylko lewacy, ale także biznesmeni. Niezależnie od światopoglądu

    1. Bo prawica to krypto lewacy. Można było to zobaczyć po knfiarzach, którzy wymagali aby rząd dal powodzianom.

  3. Najśmieszniejsze jest to, że wiele telefonów nie jest zbyt tanich, ale tego nie widać.
    Byłem w takim projekcie, gdzie projektowaliśmy PDA, czyli taki smartfon z większym naciskiem na produktywność. To nie musiało być super-hiper, części były jak najbardziej dostępne i tanie, niekoniecznie szybkie. W samych częściach, w produkcji masowej, u Chińczyka wychodziło drożej niż średnie smartfony. Okazało się, że producenci smartfonów mają pełno mniej lub bardziej lukratywnych umów, zawieranych zazwyczaj poprzez producentów systemów operacyjnych, że po prostu dostają potężną kasę za konkretne programy. O ile część ich w smartfonie widać, to… części nie.
    Czyli kupując smartfon płaci się dwa razy: Raz pieniędzmi, raz danymi osobowymi.