Elektrownia atomowa nie chce w Polsce Czarnobyla upośledzony

Elektrownia atomowa nie chce w Polsce Czarnobyla upośledzony

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 12 komentarzy

 1. Odpowiednio utrzymana z wyszkolonym personelem… Polska… Tu jest niestety tylko jedno do wyboru.

  1. Ale wiesz że pod Warszawą mamy reaktor badawczy i jakoś nie dochodzi tam co tydzień do żadnej awarii?

  2. Nie tylko badawczy gdyż produkuje radiofarmaceutyki zapewniając m.in 10% światowej produkcji molibdenu-99 oraz pokrywając 100% polskiego zapotrzebowania na jod-131. Nazywa się MARIA na cześć Marii Skłodowskiej-Curie. Uruchomiony został w 1974 kiedy „h#lmuty” niewiele w Polsce miały do gadania :D

  3. Małe reaktory są znacznie łatwiejsze w kontroli. Stąd ciągle w USA pokutuje pogląd, że lepiej nawalić tuzin małych reaktorów z łodzi podwodnych (jeżeli coś jest odporne na skacowanego marynarza, to jest odporne na wszystko inne) niż jeden duży.
   Do tego zupełnie inaczej eksploatuje się reaktor badawczy niż energetyczny. Reaktor badawczy, wbrew nazwie, nie służy jedynie do badań nad efektami promieniowania, ale jest też np. sprawną fabryką izotopów medycznych (tu małe reaktory są lepsze choćby dlatego, że taniej w nich zapewnić warunki do produkowania np. małych elementów do radioterapii). Ogólnie pracuje się w odpowiednim, niekoniecznie najszybszym tempie, uwzględniając co zapakowano akurat do reaktora i co ma z tego wyjść.
   Tymczasem reaktor energetyczny: Jest szczyt to trzeba napie…. ile fabryka dała i więcej.
   To już nie są czasy Czarnobyla, gdzie rzeczywiście duży reaktor polegał na tym, że poprawienie działania w jednym miejscu powodowało popsucie reszty, bo sterowanie dotyczyło jednego punktu a zależała od niego całość, ale nadal byłbym ostrożny przy reaktorze w oprawce zbudowanej używając polskiego przetargu, z szefostwem z politycznego nadania i jedynym, który się zna zastraszonym przez „w d.. byłeś g.. widziałeś” Januszy.

 2. Jeśli chodzi o nowoczesne elektrownie atomowe, to martwi mnie tylko jedno. Są wdzięcznym celem sabotażu. Mam też nadzieję, że w razie wojny NATO ogłosi, że atak na elektrownię atomową potraktuje jak atak bronią jądrową i odpowie proporcjonalnie. Ale niestety będziemy musieli polegać na sojusznikach, bo sami broni atomowej nie mamy.

  1. Mimo trwającej od ponad 2 lat wojny w Ukrainie tamtejsze EJ nie ucierpiały w istotnym stopniu.

  1. Do tego usprawnienie żeglugi na Odrze, rozbudowa portu w Świnoujściu, CPK… i nie „rudy” tylko ekologiczne aktywiszcza pod szczytnymi hasłami „ochrony środowiska” ;)

  2. Serio zablokował? To dlaczego na terenie przyszłej EJ w Kopalinie prowadzone są kolejne prace przygotowawcze?

  3. wungiel!!! to jedyne źródło taniej i dobrej polskiej narodowej patryjotycznej energii! a w dodatku można przepie##olić parę miliardów na budowę a potem rozbiórkę bloku wunglowego :D

Mem o tematyce czarnobyl, czernobyl, elektrownia atomowa, elektrownia jądrowa, obrazek związany ze słowami upośledzony, elektrownia, czarnobyla i atomowa, a także przypisany do kategorii cytaty, głupoty, lifestyle, memy, Życiowe, itd. Podoba Ci się? Zostaw komentarz i daj lajka!
Tagi tego mema: | | |