Płatność kartą 5 sekund, babcia woli gotówką 2 minuty

Płatność kartą 5 sekund, babcia woli gotówką 2 minuty

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 8 komentarzy

  1. A może osobne kasy – dla tych z gotówką i tych z kartą. Zresztą w dużych miastach już są takie samoobsługowe.

  2. Kolego z 11 maja 2023 o 15:41:
    No właśnie gotówki nie unieważnią, bo musieli by zrobić to wszystkim. Wpisz sobie w Google „Kanada protest kierowców blokada kont” i poczytaj do czego może doprowadzić rezygnacja z gotówki. A to tylko spokojna, cywilizowana Kanada.

  3. Gotówka rządzi, nigdy się nie zgodzę z całkowitym wyparciem gotowki

  4. Gotówka to taka sama wolność jak karta – jest warta wtedy, kiedy umówimy się, że jest coś warta. Jeśli parlament uchwali, że PLN jest goowno wart, to posiadanie go będzie warte tyle samo. Jedyna różnica polega na tym, że „rząd/tajemniczy oni” mogą wybiórczo blokować dostęp do kasy na koncie. Z drugiej strony – jeśli ktoś podejrzewa „rząd/onych” o możliwość takiej blokady, to dlaczego ciągle ufa, że ten sam „rząd/oni” nie unieważnią gotówki???

  5. Gotówka to jest wolność podczas gdy płatność kartą zawsze może być zablokowana (patrz Kanada) Widzę że komuś marzy się życie w Korei Północnej.

  6. Fajnie jakby sklepy mogly wprowadzić opłatę manipulacyjna za płatność gotówką i takie babuleńki musiałyby płacić więcej