Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca Mark Twain

Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca Mark Twain

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 8 komentarzy

 1. Czy można tutaj coś dodać.
  Nie sądzę. Bóg i Wiara to jedno, a narośl na tym w postaci kościoła jako instytucji do zarabiania pieniędzy i zdobywania władzy to coś zupełnie co innego.
  „Nieomylność” kościoła czy to przy kwestii czy ziemia się kręci wokół słońca czy odwrotnie, czy murzyni są ludźmi i czy niewolnictwo lub rasizm jest czymś złym.
  Brak reakcji na zbrodnie hitlerowskie czy teraz putinowskie.
  Że o tysiącach stosów i różnego rodzaju kar z karą śmierci na czele nie wspomnę.
  Kościół to ostatnie miejsce gdzie bym szukał Boga.
  Gdy ba łożu śmierci zapytali Sabałę czy chce księdza z ostatnim namaszczeniem ten w gwarze góralskiej odpowiedział:
  „A cóz jo bedem hofoł z parobkiem kiej za chwile bedem godoł z samym Gazdom…”
  Kto chce niech chodzi do kościoła i to jakiego chce.
  Niech tylko nikt nie narzuca tych PRAWD I NIEOMYLNOŚCI innym.
  A niestety tak nie jest.
  Kościół MUSI żądać od innych, nie tylko swoich wyznawców, żeby przestrzegali praw, które według nich są jedynie słuszne.

 2. Tak się zastanawiam, ci którzy atakują religię, to na ogół nowocześni, poprawni, dalecy od jakichś faszyzmów, a przecież religia to żydowski wynalazek…

 3. To opowiedz Mark wszystkim, jak to było z maszyną drukarską, której autor wyszedł na oszusta, a ty na głupca. Łatwo się chichrać z religii.

 4. Kilka dni temu był tu mem dlaczego wilki wyją, gdy pełnia – gdyby jego autor urodził się tak 3 tys. lat temu na Bliskim Wschodzie, to by dziś połowa ludzkości zbierała się co miesiąc na „straszenie” księżyca :D

Mem o tematyce cytat, głupi, głupiec, mark twain, religia, twain, obrazek związany ze słowami pierwszego, powstała, spotkał i pierwszy, a także przypisany do kategorii cytaty, religie, tymczasowe, itd. Podoba Ci się? Zostaw komentarz i daj lajka!
Tagi tego mema: | | | | |