Tusk przeniósł pieniądze z OFE do ZUS, ludzie uwierzyli, że to kradzież Morawiecki robi to samo biorąc 15 procent ludzie sądzą, że PiS oddaje im pieniądze jacy ludzie są głupi

Tusk przeniósł pieniądze z OFE do ZUS, ludzie uwierzyli, że to kradzież Morawiecki robi to samo biorąc 15 procent ludzie sądzą, że PiS oddaje im pieniądze jacy ludzie są głupi

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 3 komentarzy

  1. Tak. Za to sugerowanie, że Morawiecki robi w jajo ludzi tak samo co Tusk jest jak najbardziej uprawnione, tak?

  2. Jeśli chodzi o kwotę, którą Kidawa nie umiała wtedy wyjaśnić co się z nią stało (wspomniane „wyparowało”) to trafiła ona do Funduszu Rezerwy Demograficznej (cyt. „15,6 mld zł nie mogło obniżyć długu publicznego, bo obligacje Krajowego Funduszu Drogowego emitowane przez BGK nie są zaliczane do długu państwa.”). Więc sugerowanie, że jakieś pieniądze „zniknęły”, albo ktoś je przywłaszczył jest delikatnie rzecz biorąc nie na miejscu.

  3. Kłamstwo. Morawiecki przeniesie „pozostała część OFE” na indywidualne konta, gdzie pieniądze będą własnością posiadacza konta. Te 15% to nie „prowizja” a podatek, dlatego, że później pieniądze na tych kontach będą nieopodatkowane. Chyba, ze ktoś zechce przenieść te pieniądze do ZUS, to później biorąc emeryturę, będzie płacił podatek. Porównując do Tuska – jemu mniej więcej te 15% wyparowało – nie trafiło ani do budżetu, ani do ZUS. A ludzie wierzą, że Morawiecki robi to samo co Tusk. Mój wywód kończę komentarzem z mema.