Wytłumaczenie flagi Polski kolory: nędza, rozpacz, bogata historia, wysoka kultura

Wytłumaczenie flagi Polski kolory: nędza, rozpacz, bogata historia, wysoka kultura

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 36 komentarzy

 1. Czarny: rozpacz; zielony: nędza (za niedługo po j#bnięciu $), czerwony: bogata historia (wygrane bitwy, waleczni i mężni królowie jak Kazimierz Jagiellończyk czy Jan III Sobieski, sojusze,…), biały: wysoka kultura (Sienkiewicz, Norwid, Reymont, Maria Skłodowska, Kopernik,…)

  1. Maria Skłodowska była naukowczynią, ale skąd pewność, że cechowała się wysoką kulturą??? Może jak odkryła polon, to krzyknęła „o ku##a, polon”? :D

  2. Wysoka kultura techniczna i naukowa – 2xNobel: z fizyki (1903) i chemii (1911)

 2. Na pewno mamy za dużo kompleksów, ale nie róbcie tutaj ustawki. Oh, kto nam to zrobił… za długo byliśmy w niewoli, ale to nie znaczy, że mamy kogokolwiek nienawidzić. Nie generalizujmy i nie wrzucajmy wszystkich ludzi z danej nacji do jednego wora … Siebie też nie. Każdy jest inny, a my jesteśmy w Europie, w pięknym kraju z piękną wizją co do przyszłości. Nie czujmy się gorsi!

 3. Biel to czystość i niewinność, czerwień to krew obrońców. U niemców np czarny to zło, czerwony to krew mordowanych ofiar a żółty to tchórzostwo, oszustwa i niegodziwość. Proste. Widze ponizej kilka julkoidów z wyrwanymi korzeniami. smutne. gdy zniszczymy swoją cywilizację zaleje nas inna. taka która o swoje dziedzictwo dba.

  1. Niemcy mają na przykład czarny-zło, czerwony-krew zabitych ofiar, a żółty-tchórzostwo, oszustwo i niegodziwość-to też mem? Czytałem, że czarny to żałoba, czerwony to władza, żółty to honor i chwała. To jest język międzynarodowy.

 4. Bieda z nędzą i rozpacz – tak, tak tu było i jest. Wysoka kultura została rozstrzelana w ubiegłym wieku – tak, historia bogata jest w tragiczne zdarzenia.

 5. kocham ten robacki ból dopy xD dla was p*lska może być pępkiem świata, ale obiektywnie rzec biorąc to jest po prostu jeden z wielu kraików który nie jest pod żadnym względem wyjątkowy. polską historią czy kulturą jarają się tylko polacy, bo w niej naprawdę nie ma nic specjalnego – po prostu karmili was tym syfem od dzieciństwa i przez to nie umiecie bez niego żyć

  1. Każdy kraj ma bogatą historię, a twój styl wypowiedzi wskazuje jednoznacznie na nienawiść – po tatusiu, czy po mamusi? Czy po obojgu?

 6. Akurat rozumiem zarówno ludzi, których ten mem bardzo wkurzył, jak i tych, którym Polska kojarzy się z nędza i rozpaczą. Historię i teraźniejszość mamy niełatwą. (HiT?) Ale akurat bogatej historii i kultury nam nie brakuje.

  1. zdefiniuj „bogatą”. interesująca dla świata? czy po prostu „moja, więc najlepsza”?

   rosjanie, węgrzy, ukraińcy, kurdowie, peruwiańczycy – literalnie każdy ludek powie to samo o swojej historii i kulturze. tylko co z tego wynika?

  2. Tak, na pewno każda z tych nacji ma bogatą historię. Oczywiście trzeba trochę się w nią zagłębić, żeby ją zrozumieć i docenić. Nasza kultura jest wyjątkową mieszanką kultury Europy wschodniej, zachodniej i Bliskiego Wschodu. Chyba najbardziej dumny jestem z naszego wkładu w rozwój matematyki. No i z odwagi w radzeniu sobie z nędza i rozpaczą. To wszystko kultura. Ale nie twierdzę, że inne narody nie dorastają nam do pięt. Po prostu, że nie mamy się czego wstydzić. Zresztą 1000 lat historii to nie rekord, ale jest to jednak kawałek…

  3. A i nie zdefiniuję „bogatej historii i kultury”. Na pewno taka, w którą można się zagłębić i odkrywać dużo szczegółów, niekiedy sprzeczności. Więc raczej każdy naród ma bogatą historię i kulturę. Polska obfituje w akty odwagi, nadziei, pomysłowości. Warto o tym pamiętać, uczyć się o tym i wyciągać wnioski na przyszłość. Niekiedy wzorować się na przodkach, czasem unikać ich błędów. Czemu nie na Kursach lub Irlandczykach? Bo tylko nasza historia tak wzrost wpływa na naszą teraźniejszość. Tylko naszą kulturę zrozumieć może każde polskie dziecko. Niestety nikt nie ma czasu uczyć się wszystkiego. Nauka o innych narodach też jest ważna, ale warto zacząć od swojego.

  4. Że każdy kraj jest ciekawy, a ty najwyraźniej jesteś obciążony jakąś ideologią, może religią?

  5. Czy to ma być zaczepka? Nie bardzo rozumiem, do czego zmierzasz. Gdzie widzisz „obciążenie ideologią”? Że mam poglądy? Każdy je ma. Że przyznaję się, że kultura w której się wychowałem, wpływa na mój sposób myślenia i poglądy?

  6. Polaku, to było do osobnika z 20:27, odpowiedź na pytanie „tylko co z tego wynika”, kiedy pisałem, twoich wpisów jeszcze nie było. Bądź zdrów, a tamtemu na pohybel ;)

  7. No tak, pisałem w sobotę wieczorem… Moderatorzy też muszą kiedyś odpoczywać. Przepraszam i bądź zdrów! :-)

  1. Nie pisz mi nic o dupciach, bo pewna część ciała się upomina…

  1. Tylko zakompleksieni podludzie, którym wujek do wanny wchodził potrafią „tworzyć” takie memy.
   Nawet mi cię [wymoderowano inwektywy] nie jest szkoda.
   Zrób coś ze sobą, zabij się albo coś, nie wiem…

 7. @Gość z 15 października — Żal do pewna forma rozpaczy, i pewnie uważasz, że wstawiający/moderator prezentują nędzny poziom np. patriotyzmu … czyli mamy rozpacz i nędzę, czyli wszystko się zgadza xD

  1. To akurat typowe dla tego serwisu. Od biedy zdarza się przemyślany i – o zgrozo – zabawny obrazek. A tak to losowe bzdety publikowane.

  2. Co to za forma masochizmu? Nie podoba się, to po co dalej wchodzić?

  3. Masz całkowitą rację, Paczaizm.pl. Dla mnie Twój komentarz był takim delikatnym pchnięciem. Nosiłem się z zamiarem i pora go wreszcie zrealizować. Bo szkoda czasu na ten serwis, który niestety nic już sobą nie reprezentuje.

  4. @20:29 – bez przesady, że nic już sobą nie reprezentuje. Niski poziom to nie jest nic.

Mem o tematyce flaga, flaga polski, flagi, polska, obrazek związany ze słowami wytłumaczenie, historia,, rozpacz, i kultura, a także przypisany do kategorii cebulandia, gry słowne, głupoty, Śmieszne obrazki, itd. Podoba Ci się? Zostaw komentarz i daj lajka!
Tagi tego mema: | | |