Widzisz ogłoszenie kupię mieszkanie za gotówkę? Zerwij je i wyrzuć do śmieci, to ogłoszenia fliperów, spekulantów kupujących za okazyjną cenę, sprzedających z zyskiem doprowadzając do wzrostu cen

Widzisz ogłoszenie kupię mieszkanie za gotówkę? Zerwij je i wyrzuć do śmieci, to ogłoszenia fliperów, spekulantów kupujących za okazyjną cenę, sprzedających z zyskiem doprowadzając do wzrostu cen

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 11 komentarzy

 1. Za ostatni rok? Kto patrzy na inwestycję w nieruchomości w perspektywie roku?

 2. I ochroniły przed inflacją czy nie ochroniły? Inflacja za ostatni rok 18%, a mieszkania ile urosły? W ogóle urosły? Bo jest sporo miejsc, gdzie wręcz spadły (symbolicznie, ale jednak). Jakoś lepiej im się rosło jak kredyt był rozdmuchany w latach 2016-2021 niż w latach kosmicznej inflacji 2022-2023 jak dotąd. Czemu tak jest? Ano temu, że wzrost cen mieszkań jest skorelowany z poziomem akcji kredytowej, a nie indeksowany do inflacji.

 3. paczaizm – w skutek inflacji pieniądze tracą wartość ale mieszkania nie podlegają inflacji i drożeją

 4. To strona z memami, nie strona o inwestowaniu ;) Ceny nieruchomości lecą na pysk we wszystkich miejscach które się wyludniają – dobrymi przykładami są częściowo Hiszpania i Włochy. Dlatego dzisiejsza średnia cena metra mieszkania w Bytomiu to 3800 zł, a w Warszawie 12 000 zł. Mieszkanie puste bez najemcy z aktywa staje się pasywem, wszak czynsz nadal trzeba płacić. Nikt nie twierdzi, że inwestycja w nieruchomości to inwestycja zła, ostrzegamy tylko przed podejściem, że „na czymś nie da się stracić, bo ceny zawsze rosną”. W razie konfliktu zbrojnego drastyczny spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest gwarantowany. Przy postępującym cały czas kryzysie demograficznym, połączonym z ogromną liczbą oddawanych do użytku lokali również w wielu miejscach będą z całą pewnością spadki cen.

 5. Mieszkania za 1 EUR to jest inwestycja znacznie droższa niż zakup nowego mieszkania, taki remont nie jest za darmo. Analizowałeś to kiedykolwiek?

  Pewna jest tylko śmierć. Ale tak jak giełda zawsze rośnie tak i ceny nieruchomości zawsze rosną.

  To podaj mi przykład gdzie mieszkania taniały w innych państwach? Oczywiście w perspektywie 30-40 lat.

 6. @Pacza: masz tam te swoje argumentasy, ale ja i tak bardziej wierzę w zmysł biznesowy Pana Danielka i Pani Kłameuszowej :P

  @Autor: tak, tak, spekulanci, wiadomo, źródło wszelkiego zła. Daj dobry przykład i zostań „antyfliperem”: kupuj mieszkania drogo i sprzedawaj tanio. W ten sposób doprowadzisz do generalnego obniżenia cen mieszkań i czynszów i nastanie powszechna szczęśliwość. Nie musisz dziękować za poradę.

 7. Skąd ta pewność, że „zawsze będą drożeć”? Mało jest przykładów w innych państwach mieszkań, które mało, że nie drożały to taniały? A co z domami które w innych państwach można dostać za 1 EUR, jeśli tylko zrobi się remont i zamieszka? Uogólnienia oraz podejście, że „drzewa rosną do nieba” to pierwszy krok do wtopienia na swojej inwestycji.

 8. Ale wiesz o tym, że mieszkanie oprócz tego, że ma wartość to można je wynająć i zarabiać? Poza tym w perspektywie czasu mieszkania będą zawsze drożeć. A pieniądze trzymane w skarpecie będą zawsze tracić na wartości.

 9. W jaki sposób to jest lokata kapitału jak cena mieszkania stoi w miejscu od około roku, a wskutek inflacji te pieniądze są po roku warte ok 20% mniej?

 10. bzdura kupilem sobie 3 mieszkania za gotówkę i mam lokatę kapitału

Mem o tematyce flip, fliper, fliperzy, flipowanie, flipper, flipperzy, mieszkania, nieruchomości, ogłoszenie, spekulacja, spekulanci, spekulant, obrazek związany ze słowami sprzedających, doprowadzając, spekulantów i kupujących, a także przypisany do kategorii cebulandia, ciekawostki, pieniądze, porady, tymczasowe, wydarzenia, itd. Podoba Ci się? Zostaw komentarz i daj lajka!
Tagi tego mema: | | | | | | | | | | |