Zadłużenie kraju, inwestycje towarzysz gierek PZPR Morawiecki porównanie

Zadłużenie kraju, inwestycje towarzysz gierek PZPR Morawiecki porównanie

Skomentuj tego mema:

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora (najcześciej w ciągu 1-2 godzin, czasem później).
Zasady komentowania: wulgaryzmy zostaną wymoderowane • nie obrażaj • nie hejtuj • nie wyzywaj • nie spamuj - nie akceptujemy linków w komentarzach. Jeśli Twój komentarz ma na celu wyłącznie obrażenie kogoś, nie zostanie opublikowany.

Jest 15 komentarzy

 1. Zacznijmy od tego, że zachód za czasów Gierka udzielał Polsce pożyczek, powstawały zakłady itp. samochody były sprowadzane np wywrotki, ciężarówki. I potem co się okazało? Że do fabryk, zakładów trzeba było sprowadzać zagraniczne części do maszyn, które się zepsuły, samochody niszczały bo nie było części do nich. autor mema niech trochę poczyta. aha jakby co nie popieram pisu

 2. LICZNIK DEUGU PUBLICZNEGO
  EDWARD GIEREK 19,6 MLD USD 9,8% PKB
  EWA KOPACZ
  300 MLD USD 48% PKB

  Spuścizna po polskich politykach
  A mówili, że Gierek zadłużył Polskę

 3. Ten mem to też propaganda. Siła nabywcza dolara spadła przez 50 lat o 86%. Zatem porównywanie długu Gierka i Morawieckiego jest strasznie, strasznie głupie. Nie zmienia to faktu, że faktycznie Morawiecki narobił długów i też na propagandę. No ale pisanie, że w ogóle inwestycji nie ma to oszustwo. Chętnie bym teraz wszystkich naobrażał, szczególnie Autora mema, większość Komentujących i polityków też, ale regulamin nie pozwala ….

 4. Inwestycje pisu są wysokie i rozległe. Inwestują w działki morawieckiej. Inwestują w dworki o’bajtka. Inwestują w spółki i fundacje kaczora. Inwestują w krewnych i znajomych. Budują oligarchiat. Pół budżetu wyprowadzone spod jakiejkolwiek kontroli, by móc inwestować gdzie popadnie. Tak więc nie bluźnijcie na pis, bo on inwestuje najwięcej w historii polski ludowej.

 5. Bez przesady z tymi inwestycjami PiS.
  A polski program atomowy, gdzie zarząd już zarobił kilkadziesiąt milionów złotych? A jeszcze nawet nie zakupiono terenu pod projekt!
  Czy zdajecie sobie sprawę jaka za tym idzie oszczędność? XDDDD

 6. Kolego z 17 maja 2023 o 10:43.

  Przekop Mierzei jako sztandarowa inwestycja? Kanał dla kajaków za 2 miliardy? Weź mnie nie rozśmieszaj bo mi się zajady porobią.

 7. Niestety sami tego nie zrobili; te 50-55% PKB jawnego zadłużenia (jest też część ukryta) to „praca zbiorowa”. Trzeba było podać o ile % PKB zwiększył zadłużenie Gierek i o ile Kaczyński.
  Co do inwestycji, to PiS jednak parę na swoim koncie ma (np. przekop Mierzei Wiślanej), a te gierkowe to były często białe słonie (wielu po prostu nie dokończył i porzucił, jak PiS elektrownię w Ostrołęce). Długi Gierka wobec niskiego PKB doprowadziły ostatecznie do bankructwa Polski kilka miesięcy po odejściu Gierka z kierownictwa PZPR. Ludzie siedzieli w domach po ciemku, bo kraj nie był w stanie wyprodukować energii nawet wieczorami, gdy fabryki już nie pracowały.

 8. Ujowy mem jak nie wiem co napisać dla porównania……może obietnice tfuska będą tu pasować.

 9. Autor mema to raczej szubrawiec niż idiota. Prawdziwe pytanie, to „z myślą o kim te wielkie kacze inwestycje”? Komu PiS przygotowuje kraj?

 10. PiS zero? A przekop mierzeji dla żaglówek? A pół miliarda wydane na pensje dla zarzadu pustego pola zwanego CPK. Halo